magie

1. dubna 2007 v 19:48 |  MaGiCc
Athame ( magický nůž )
Athame je osobním nástrojem, který by měl každý Wiccan vlastnit. Je to nůž. Používá se k nasměrování energie (např.: při stavbě kruhu, při magii,…).
Nejlepší je, když si takový nůž vyrobíte sám. Ale já nemyslím, že by to bylo bezpodmínečně nutné. Je fajn, když má vaše Athame rukojeť ze dřeva, protože se do ní dá snadno vyřezávat.
Každé Athame by mělo být podepsané svým vlastníkem, který do něj tím vkládá svou energii. Do rukojeti vyřezejte své magické jméno v nějaké magické abecedě, kterou používáte (Např.: Runy,...), nebo stačí jen váš magický monogram (vytvoříte ho tak, že písmena svého magického jména v Runové podobě napíšete přes sebe tak, že vytvoří nějaký tajemný, ale v zásadě jednoduše načrtnutelný symbol). Rukojeť si potom můžete vyzdobit podle svého vlastního vkusu. Ve fantazii se meze nekladou… :o)
Ještě bych chtěla jednu věc. Své Athame můžete používat výhradně k magickým účelům, nebo k magickým účelům a i na všechnu ostatní práci (např.: sekání bylinek,…). Já si myslím, že lepší je druhá varianta. Používat ho co nejvíce, protože tak k němu získáte lepší vztah
ale taky Athame byl používán jako
ceremoniální dýka používaná démony k zabíjení čarodějek
Jednorožec jako symbol :
Jednorožec - později vystupuje obvykle v podobě koně s jedním rohem, který je chápán jako falický symbol, ale protože sedí na čele, sídle ducha, je chápán současně jako sublimace sexuálních sil - a tím vystupuje i jako obraz panenské čistoty. V Zoroastrismu je symbolem čisté síly. V křesťanství je symbolem síly a čistoty. Podle pověsti může být jednorožec chycen a zkrocen pannou, v jejímž klíně spočine.
jednorožec je mystické zvíře.samo osebě to je čisto čistá dobrá magie.Jeho roh je prý kouzelný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cheerka cheerka | Web | 2. dubna 2007 v 15:56 | Reagovat

tak už jseš spřátelená!:-)))teda tvůj blog u mě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.